A MOŻE TAK MAŁA ZMIANA W POKOJU DZIECKA? 0
PLAKATY

 

Urządzając własne cztery kąty w pierwszej kolejności myślimy o elementach bazowych, będących tłem naszych codziennych czynności. Tych wszak jest niemało, a ich różnorodność, choć jest skończonym i powtarzalnym zbiorem elementów, bywa imponująca. Co wybieramy na ten drugi plan naszych domowych wydarzeń? Najczęściej kolor ścian, który musi nam pasować i do posiłku, i do oglądania ulubionych programów, i do ukojenia trudnych emocji, i do wyciszenia, i do śmiechu po pachy, a także do nauki czy pracy. Barwy mają bowiem znaczenie, ale nie są kompletnym wypełnieniem naszych wnętrz – sam kolor kojarzy się z pustką, niedopełnieniem. Zwyczajnie czegoś nam brakuje. Potrzebujemy dodatkowej estetyki, małych symboli, które nakierunkowują naszą wyobraźnię, nie dając jej kompletnie zwariować od jednolitości. Co może być takim interesującym odesłaniem? Proste w formie, nienachalne w kolorystyce, wdzięczne i lekkie formą plakaty.

 

Można je umieścić w ramce, czy też powiesić bez dodatków, nadać charakteru kącikowi w pokoju dziecka, dodać przyjemnych akcentów świata przyrody, bawiąc urokliwymi postaciami, nienarzucająco uczyć. Obecność wdzięcznych rysunków w dziecięcym pokoju jest szczególnie pożądana i dobrze wpływa na rozwijającą się wyobraźnię, dlatego warto zastanowić się nad konkretnymi częściami pokojowej przestrzeni, by wkomponować w nią inspirujące obrazy, które będą karmiły zmysł wzroku i przenosiły dziecięce główki w świat marzeń i wyobrażeń. Za tym nierzadko tęsknimy jako dorośli, tym bardziej warto dostarczać naszym dzieciom możliwie najdłużej takich estetycznych bodźców, jakie niosą ze sobą plakaty.

 

Co powiecie na to, by powoli uczyć Wasze maluchy alfabetu? “Alfabet polski” - to naprawdę nie musi być nudne, ba! - wręcz przeciwnie, z postaciami skradającego się krokodyla, zaglądającej żyrafy, czy wesołego słonia dzieciaki z pewnością będą zainteresowane literkami. Również podstawy matematyki “Z numerami 1-10” można przemycać od najmłodszych lat, a wiadomo, że co jest konkretnie i przyjemnie podane, łatwiej zapada w pamięci. Gdy cyfry cztery uczą dumne flamingi, a cyfra dziewięć otulona jest przez milusińskie misie koala, nie da się ich tak szybko zapomnieć. Nauka podstaw nie musi odbywać się w ławce przy książce, możemy ją rozpocząć bardzo estetycznie i przyjaźnie – razem z cyrkową foką, wędrującą kozicą oraz romantycznym borsukiem. A zachętą do czytania może być plakat przedstawiający króliczka z książką – “Tu czytam”. Czyż umieszczony nad fotelikiem czy łóżeczkiem nie będzie dawał dobrego przykładu naszym pociechom? Gdy króliczek czyta, Piotruś czy Karolek nie mogą zostać w tyle – z pewnością szybciutko zachęcą Was do wspólnego czytania ulubionych historii, bądź sięgnięcia po te jeszcze nieznane.  A co jeszcze nieodkryte? Być może kolejnym polem dziecięcej eksploracji może być język angielski? Mamy na to pomysł wraz z „Alfabetem angielskim”. Jednak by różnorodności językowej było nieco więcej, dumnie zapowiadamy się, że niebawem zaproponujemy również „Alfabet francuski”- warto być cierpliwym! Ale nie samą nauką człowiek żyje, choćby miała być naprawdę czystą przyjemnością. Warto też oddać się niezobowiązującej zabawie, w której czas nie płynie, a wszystko wokół staje się nieważne. Kto gotów zaprosić do takiej bez słowa odmowy? Spójrzcie na plakat “Pobawisz się ze mną?”! Nie da się nie pobawić, gdy myszka tak uroczo zachęca króliczka. A “Piramida zwierząt? Temu pomysłowi z pewnością nie sposób się oprzeć. Tyle aktywności może odbywać się na ścianach dziecięcego pokoju właśnie dzięki wesołym zwierzakom, które nie pozwalają wyobraźni zasnąć. Sen jednak jest potrzebny małym dziecięcym główkom, dlatego wyobraźnia może się przetransportować w świat sennych marzeń, do którego u zwieńczenia dnia zapraszają przytulne białe króliczki, życząc “Słodkich snów”. Nie inaczej, właśnie takie będą! A jak wiemy, po nocy przychodzi dzień i warto rozpocząć go miłym akcentem, by potoczył się łagodnie, przyjaźnie i inspirująco. I na tę potrzebę mamy odpowiedź. Gdy budzisz się i widzisz “Tęczę” albo różowego liska z balonikami, na pewno “To będzie dobry dzień”.

 

Ten, czy tamten plakat, a może więcej niż jeden, by dużo się działo, było radośnie i wesoło – to będzie naprawdę dobry wybór!

 

Komentarze do wpisu (0)

Nowości
2 URODZINY - JELONEK
2 URODZINY - JELONEK

15,00 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl